Locatie
De Cultuurfabriek Veenendaal
Adres
Kees Stipplein 74
Veenendaal
Datum
01 april 2025
In de tentoonstelling is te zien hoe het tot de Stichtse Landbrief gekomen is en hoe het bestuur van de provincie Utrecht zich sindsdien ontwikkeld heeft. Daarbij blijkt de Europese geschiedenis flink van invloed te zijn geweest op de manieren waarop Utrecht in de loop der eeuwen bestuurd werd. Ook laat de tentoonstelling de geschiedenis zien van zaken waarvoor de provincie heden ten dage verantwoordelijk is.
De tentoonstelling is in opdracht van de provincie Utrecht gemaakt door Utrechtse tekenaars die samenwerken onder de vlag van De Inktpot. De tentoonstelling bestaat, naast een inleidende banier, uit tien banieren, elk door een andere tekenaar getekend. De tekenaars hebben met elkaar de opzet bedacht en meegekeken bij elkaars schrijf- en tekenwerk. Om te zorgen dat de tentoonstelling zo veel mogelijk historisch correct is, kregen zij hulp en advies van (kunst)historici en andere deskundigen van o.a. de Universiteit Utrecht, Het Utrechts Archief en de provincie.
Events
In het hart van onze stad is er altijd iets te beleven. Op vrijdagavond is het extra levendig vanwege de koopavond. Zaterdag is er de hele dag markt. Benieuwd naar andere geplande evenementen? Neem dan een kijkje in ons overzicht hieronder.
Meer info
Nieuwjaarsduik 2026
Nieuwjaarsduik DUIK HET NIEUWE JAAR IN! Je hoeft niet naar de Nederlandse kust af te reizen om toch aan de…Meer info
Theaterweekend - Verrassende voorstellingen I Voordelig geprijsd
Je bent van harte welkom tijdens het Nationaal Theaterweekend op 24 t/m 26 januari om van voorstellingen te…Meer info